Diyarbakır için Termal Kamera Çözümlerimiz

Diyarbakır için Termal Kamera Çözümlerimiz

Diyarbakır’da termal kamera hizmetlerine Aves Teknoloji ile hem uygun fiyata hem kaliteli olarak ulaşabilirsiniz. Bu yazımızda termal kamera çözümlerimizi ve termal kamera örnek uygulamaları paylaşmış olacağız.

Termal Kamera ile Vücut Sıcaklığı Ölçümü

İçerik

 1. Termal Kameraların Önemi
 2. Çözüm
 3. Kurulum
 4. Başarılı Projeler

Termal Kameraların Önemi

Termal kamera önemi birazdan üzerinde duracağımız sebeplerden dolayı öne çıkmaktadır.

İsmini daha önce hayvanlardaki bir bulaşıcı hastalık olarak duyduğumuz corona adlı virüsün insanlar için tehlikeli olanı ilk defa 2019 yılının son aylarında Çin’de ortaya çıktığında öğrendik. Daha önce SARS ve MERS olarak duyduğumuz virüsler aynı ailedendir.

Çok kısa bir süre içinde Dünya’ya yayılarak ülkeleri sosyal, ekonomik birçok alanda çok ciddi oranda etkilemiştir. Uzmanlar bu sürecin alınan önlemler oranında şiddetini sürdürerek yaklaşık 2 yıl süreceğini ifade etmektedir.

Ülkeler ekonomik ve sosyal özellikleri çeşitli önlemler almaktadırlar. Virüş bulaşma hızının yüksek olması durumunda sağlık kuruluşlarının ve sağlık personelinin yetersiz kalabileceğini ve bu durumun ne büyük felaketlere yol açabileceğini çok yakın geçmişte  Amerika, İtalya, İran v.b. bir çok ülkedeki örneklerden öğrenmiş bulunmaktayız.

Sosyal hayatın yavaşlatılması, sosyal mesafe, hijyen kurallarına dikkat, toplu ulaşım, toplu alanlardan kaçınma gibi önlemlerin bulaş hızını önemli ölçüde yavaşlattığını ülkemizdeki son dönemlerdeki tedbirler ve başarılı neticelerinden anlaşılmaktadır.

Sosyal ve ekonomik hayatın tamamıyla durdurulamayacağı bir gerçektir. Bu bağlamda kalabalıkmekanlara virüs taşıma ihtimali yüksek olan kişilerin (örneğin yüksek ateşli) erken tespit edilmesi ve kalabalık mekanlara alınmaması, maskesiz avm, market, pazaryerleri, kamu kurumları gibi insanların toplu olarak bulunduğu alanlara alınmaması çok önemlidir.

Kalabalık alanlarda saydığımız bu hususların tespitinde insan gücü yetersiz kalabilmektedir.  Bu iş için özel üretilen kamera ve termal kamera çözümleri imdada yetişmektedir.

İnsanların toplu olarak bulunduğu alanlarda insanların maskeli bir şekilde ateşinin ölçülerek, belirli sayılarda alınması insan takibiyle yapılması oldukça zor bir iştir. Gerektiğinde kayıt altına almak işleri daha zor hale getirebilmektedir.

Günümüzde maskesiz, yüksek ateşli (0,3 °C hassasiyet)  kişilerin kamera sistemleri ile otomatik tespit edilmesi mümkündür. Aynı zamanda market, avm gibi alanlarda kişi sınırlandırılması gerekmektedir.

Giriş ve çıkışa yerleştirilen kamera ve termal kamera sistemleri ile içerideki insanların sayısının takibi ve belirlenen rakamın üzerine çıkıldığında sistem tarafından alarm ile uyarılması da mümkündür.

Termal kamera çözümüne niçin ihtiyacımız var?

1- Termal Kamera ile Temassız Ölçüm

Bu virüsün toplu bulunan ve kalabalık ortamlarda yayılma hızı yüksek olduğundan sosyal mesafe önem arz etmektedir. Bu termal kameralartemazsız ölçüm sağlayarak hem görevlilerin hem diğer insanların korunmasına yardımcı omaktadır.

2- Termal Kamera ile Yüksek Doğruluk Oranı

Genelde virüs bulaştıkları vücutlarda ateşin yükselmesine sebep olmaktadır. Termal kameralarda vücut sıcaklığını ± 0.3 hata payı ile ölçüm sağlayabilmektedir.

3- Termal Kamera ile Maske Kullanımı Tespiti

Yapay Zeka destekli yazılım ile maske kullanımı denetimi rahatlıkla yapılabilmektedir.

Termal Kamera Uygulama Alanları

 • Okullar
 • Hastaneler
 • Hava Limanları
 • Tren İstasyonları
 • Otogarlar
 • Limanlar
 • Üretim Tesisleri
 • Elçilikler vs

Termal Kamera Çözümlerimiz

Diyarbakır Termal Kamera kurulumunda Aves Teknolojiyi tercih etmekte ve bizler de sektörün en önemli üreticilerinden olan Dahua ve Hikvision marka ürünlerle her türlü ihtiyaca uygun çözümler sunabilmek için yeni gelişmeleri ve değişen piyasa koşullarını sürekli takip ediyoruz.

Diyarbakır’ın yanı sıra Mardin Termal kamera da bizleri tercih etmeye başlamıştır. Çevre illerden Urfa, Batman Termal kamera kurulumkarında da yeni ilgi odağımız olmaya başlamıştır. Aves teknoloji olarak Diyarbakır ve çevre illerinde en kaliteli hizmeti sunmaya her daim hazır olduğumuzu bildirmek isteriz.

Termal Kamera kurulumunda dahua markası ile 0.3 C hassasiyetle 3 metre uzaktan ölçüm yapabilmekteyiz. Maskesiz ve yüksek ateşli kişi tespit edildiğinde sesli ikaz ile uyarı verilmek ve anlık müdahale edilebilmektedir.

Ayrıca Hikvision marka kamera sistemlerimiz ile de 3 ve 7 metre mesafeden 0.3C hassasiyetle ölçüm yapılabimekte farklı ürünle farklı ekonomik şartlarda çözümler üretebilmekteyiz.

Aynı zamanda alana giren ve çıkan kişilerin sayısı kameralardan alınan görüntüler yapay zeka yazılımları ile işlenerek takip edilebilmekte, arzu edilen sınır aşıldığında sesli uyarı ile müşteri ve görevli personel ikaz edilmektedir.

Yüksek Hassasiyetli Termal Sistem Dahua
Yüksek Hassasiyetli Termal Sistem Dahua

Termal Kamera Kurulum Şeması

Termal Kamera Sistemi Kurulum Şeması – Dahua

Termal Kamera Başarılı Proje Örnekleri

İstanbul Metro İstasyonları, Garanti Bankası Genel Müdürlüğü, Birçok askeri alanlar ve birçok kamu ve özel kurum… talep edildiğinde referans olarak diğer kurumların bilgileri de paylaşılabilir.

Termal Kamera Çözümlerimiz – İstanbul Metro İstasyonları

Bize Ulaşın

İletişim bilgilerinizi ve mesajınızı bize ilettiğinizde en kısa sürede sizlere teklifimiz ile ilgili dönüş sağlamış olacağız.

1 comment(s)

Diyarbakırda güvenlik kamera sistemi kurmak istiyorum. İp kamera sistemi istiyorum. 32 adet ip kamera, nvr, poe switch 16tb hdd alacağım. Bulwark marka önerdi arkadaşlar. Sizde varmı. Fiyat verebilirmisiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
İletişime Geçin